למרות עלייה חדה בכמות האנשים אשר אובחנו כחיוביים בנישאת נגיף הקורונה, הממשלה החליטה כי מוסדות התרבות יוכלו לפתוח את שעריהם מחדש לאחר מספר חודשים רבים בהם כל הנפשות הפועלות בתחום זה יצאו לחופשה ללא תשלום בעל כורחם בעקבות זאת. במקביל, משרד הבריאות מתכונן לחזרה זו הממשלה אישרה את פתיחת אולמות הבידור השונים להופעות, קונצרטים, הצגות ובתי הקולנוע תחת הנחיות משרד הבריאות ביום שישי. ברגע שהם מוכנים, מוסדות תרבות יכולים להיפתח לאירועים של עד 250 משתתפים אשר יתבקשו לעטות מסיכה במהלך האירוע .

כמו כן, יש להזמין כרטיסים מראש ולשמור עם קשר עם המשתתפים באירוע במהלך עשרים ימים לאחר האירוע במידה וחלילה יתגלה מקרה של חולה קורונה שנכח בחברתם ידעו לטפל בכך בהתאם זאת בכדי לעשות את הצעדים הטובים ביותר בכדי למנוע התפשטות גל שני של נגיף הקורונה ."הרכבת חזרה, פתחנו את עולם התרבות והחתונות ואנשים יכולים לחזור לעבודה", כתב ראש הממשלה החלופי  ושר הביטחון המכהן בני גנץ בדף הפייסבוק שלו ביום שישי. הוא אמר שישראל חיה בתקופות רעועות, "אם אנחנו לא נזהרים, אנו נקלע למצב קשה הרבה יותר ממה שהיינו. זה הנושא הכי חשוב עכשיו למדינת ישראל. "

למרות שמספר החולים עם תסמינים חמורים גדל לאט לאט, רוב האנשים אשר נמצאו חיוביים בבדיקות לקורונה הינם צעירים ובעלי סבירות נמוכה להחמרה של הנגיף. המספר הגדול של האנשים שאובחנו כחיובים לוירוס הקורונה הינו הגיוני ביותר, זאת מכיוון שמספר האנשים שבוחרים ללכת להיבדק גדל גם כן. "יש עלייה במספר האנשים שנדבקו," המשיך גנץ, "מספרים שלא ראינו מאז אפריל." הוא התריע כי הציבור לא מקפיד על המלצות משרד הבריאות לעטות מסכות, לשמור על מרחק והיגיינה וכאמרת הסלוגן המופץ בעת האחרונה באמצעי המדיה השונים: "יהיה בסדר או שנהיה בסגר".