מומחי בריאות בכירים ברחבי הארץ הזהירו כי למרות שישנה ירידה קלה בקרב חולי הקורונה היומיים בישראל, הם חוזים כי המשק הישראלי והחינוך גם כן לא יכולים לחזור לשגרה באופן מלא, בטח עם מדובר במעל 1500 מקרים חדשים ביום שמתגלים על נגיף הקורונה. אין זה סוד כי בשבועות האחרונים אנו עדים לגל השני של הקורונה שגובה מדי יום בממוצע כ-2000 חולים מאומתים חדשים, הגבלות על הסקטור הציבור והפרטי שפוגעים בבריאותם הגופנית והנפשית של אזרחי מדינת ישראל.

בימים האחרונים ישנה ירידה מתונה במספר החולים מידי יום, אך אסור לנו להיות אדישים ויש לשמור על ההנחיות של שמירת המרחק, עטיית המסכה וההגיינה המרובה. הנתונים מראים כי כעת כל אדם אשר נמצא מאומת לנגיף הקורונה מדביק אדם אחר נוסף לכן על מנת לשטח את עקומת הנדבקים היומית יש למצוא את הנוסחה הנכונה שתמזער ככל האפשר את המגע הבין אישי בין אישים שונים אך יחד עם זאת לא תגרום לבעלי עסקים נזק נוסף לנזק הקיים שהביא עימו נגיף הקורונה והמגבלות אשר הגיעו עימו. 

עלינו להפחית את שיעור ההדבקות היומי ככל הניתן. גם לאור העובדה שמערכת הבריאות לא נמצאת בסכנת קריסה מיידית, יש מאמץ מתמשך על צוותי הרפואה להעניק את הטיפול הטוב והמסור ביותר מה שגורם לשחיקת הצוות הרפואי שזקוק להפוגה קלה כדי לצבור כוחות מחודשים להמשך המאבק הבריאותי נגד הנגיף שלא יפסק עד אשר ימצא חיסון מתאים אליו. ניתן לשים לב לפי התייצבות המספרים בכל הנוגע להידבקות היומית כי הציבור הפנים את חומרתו של התפשטות הנגיף והפגיעות לא רק במישורים הבריאותיים איתם הוא מגיע, והוא מקשיב להנחיות ומיישם אותם ככל האפשר.

יחד עם זאת, במידה נתוני ההידבקות היומית ישארו כפי שהם עכשיו ללא צמצום משמעותי יתכן שפתיחת שנת הלימודים בתחילת חודש ספטמבר לא תעשה כסדרה ויש מצב גדול כי לפחות בתחילת הדרך הלימודים ימשיכו בצורה מקוונת דרך הפלטפורמות השונות המאפשרות זאת. כמו כן, ימשיכו להיות הגבלות נוספות על מגזרים במשק הישראלי בהם יש התקהלות של ציבור רב כמו אולמות אירועים, מופעי תרבות וכו'. על מנת שהחזרה תהיה כמתוכנן עלינו כציבור לגלות אחריות ולהמשיך להקשיב להנחיות ומעבר לכך במטרה לחזור לשגרת חיים נורמלית ככל האפשר במהירות האפשרית.