מאז תחילתה של המגיפה בישראל לפני כמספר חודשים ברבעון הראשון של השנה האזרחית 2020 התגלו עד כה למעלה מ-70 אלף מקרים של חיוביים לקורונה, כך הודיע ​​משרד הבריאות בהודעתו הרשמית אתמול. כמו כן, הוסיף כי נרשמו בישראל 1785 מקרים חדשים של נגיף הקורונה ב-24 שעות האחרונות. למעלה מ-26000 כרגע נושאים את הנגיף בישראל, מתוכם כ-700 מאושפזים (כ-300 במצב קשה). 

בסוף השבוע הנוכחי נפטרו ארבעה ישראלים בעקבות סיבוכים של הנגיף, בסך הכל נפטרו מפרוץ המגיפה במדינה 503 בני אדם. רשויות הבריאות עורכות מידי יום כ-20 אלף בדיקות על מנת לאתר במהירות האפשרית את נושאי הנגיף ולטפל בהם בהתאם על מנת לשמור על בריאותם ועל בריאות הציבור. במהלך השבוע ימשכו הדיונים בדבר ההגבלות על המשק בסקטורים השונים על מנת למצוא את הנוסחה הנכונה ביותר שתוביל אותנו להיות מדינה ירוקה שוב תוך כדי הימנעות מפגיעה דרסטית בכלכלה הישראלית.

מי שמוביל את ביטול המגבלות העסקיות הינם שניים ממובילי הדרג בממשל הישראלי בני גנץ ראש מפלגת כחול לבן, שר הביטחון וראש הממשלה החלופי, ויולי אדלשטיין שר הבריאות ויושב ראש הכנסת לשעבר שניהם טענו בריש גלי כי יש לשנות ולעדן את ההגבלות משום שאינן היגיוניות ותואמות את הנתונים בשטח ועלולות לגרום לנזק רב בפנים שונים יותר מאשר לתועלת בין אם מדובר בנזק כלכלי, חברתי ונפשי. 

חברי כנסת חרדיים מעוניינים שההגבלות ישארו בסופי השבוע מה שהרים מספר גבות מצד ראשי מפלגות אחרות שגורסים שיש כאן ניצול פופוליסטי זול של המצב בו נמצאת המדינה בכדי לקדם אג'נדות פוליטיות של מפלגתן. בסוף השבוע הנוכחי ישנן מספר מגבלות על חנויות ועסקים באשר על פתיחתן, אך כבר בעלי עסקים רבים הודיעו כי הם אינם מתכוונים להקשיב להנחיות ולפתוח את העסק שלהם בסוף השבוע, וכך אכן עשו.