ישראל ביום שבת תפתח מחדש ארבע תחנות בדיקה מובילות ברחבי הארץ, מכיוון שמשרד הבריאות הודיע ​​על עלייה חדה נוספת של 121 מקרים חדשים של וירוס הקורונה בשעות הלילה. כאשר נראה כי בתי ספר נמצאים במוקד ההתפרצויות, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לפנות לאומה בשבת בערב לאחר שיפגש עם גורמים בכירים ושרים על המשך הלימודים בבתי הספר מוסדות אקדמיים וכו'.

אתר הבדיקה הראשון שנפתח מחדש היה בחניון אצטדיון טדי בירושלים, שהיה אמור לתעדף בדיקת יתרת הצוות והתלמידים בבית ספר תיכון בעיר שנמצא במרכז ההתפרצות ויהיה פתוחה רק למי שקיבל הודעה מקופת חולים. תחנת הבדיקה בפארק הירקון בתל אביב תיפתח מחדש בהמשך היום, כאשר המתקנים בבאר שבע ובחיפה יתחילו לפעול מחדש גם הם בהמשך.

אנשי בריאות חוששים שפחות אנשים נבדקים. למרות שבשיא המגיפה נבדקו מדי יום 13,000-14,000 אנשים, מספרים אלה צנחו משמעותית בשבועות האחרונים מכיוון שפחות אנשים חווים תסמינים. על פי נתונים שהציב משרד הבריאות בשבת בבוקר, 121 איש נוספים שאובחנו כסובלים מוירוס הקורנה במהלך 24 השעות האחרונות ומספרים אלה נמצאים במגמת עלייה באופן עקבי מיום חמישי. 

ההודעה הגיעה לאחר ש 115 מקרים חדשים התגלו ביום שישי והמשרד דיווח על 79 זיהומים חדשים ביום חמישי, לאחר שבועות בהם ריחפו אבחנות חדשות בסביבות 20 או פחות ביום. הודעת יום שישי ציינה את הפעם הראשונה בה ישנה הודעה של מעל 100 חולים חדשים ביממה מאז ה -2 במאי. הרגיעה הזו אפשרה לישראל לחזור בהדרגה לשגרת חיים עם פתיחת הקניונים מרכזי הבילוי מכוני הכושר וכו'.  במסיבת העיתונאים שהתקיימה ביום שישי בתל אביב, אמרו גורמי הבריאות כי העלייה החדה הייתה בעיקר בבתי הספר, שרובם הורשו להיפתח מחדש מוקדם יותר החודש. 

גורמים בכירים היו אמורים להיפגש בערב שבת בכדי להחליט על הפסקת פעילות זמנית של בתי ספר מסוימים הנמצאים בסיכון בשל כמות גדולה של אנשים. למרות שהמשרד היה מוכן להורות על סגירת בתי ספר מסוימים, אמר מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן-טוב, כי גורמים רשמיים יחכו לראות נתונים נוספים על מקרים חדשים לפני שיקבלו החלטה ביום שבת. בדו"ח הטלוויזיה נמסר כי היה ויכוח בקרב גורמים במשרד הבריאות שרצו להשבית את חטיבות הביניים והתיכונים ברחבי הארץ, ואילו שר החינוך, יואב גלנט, רצה לסגור באופן נקודתי מוקדים המוגדרים ברמת סיכון גבוהה. החלטה סופית תתקבל בשבת במהלך ישיבה שיוביל ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו.