גבר נפטר ואחרת הושארה במצב קשה ביום שני על ידי גל החום שפוקד את המדינה מאז תחילת השבוע. סדרת הימים החמים שהחלה ביום שבת צפויה להימשך עד יום חמישי. מטאורולוגים אמרו כי זה יכול להיות האירוע הארוך ביותר שהיה עד כה. עוברי אורח שלפו גבר, 41, מרכב ברחוב סיגלית בעיר החוף הצפונית בחדרה, לאחר שהבחינו בו כשהוא מחוסר הכרה בתוך הרכב. פרמדיקים של מגן דוד אדום הכריזו כי האיש מת במקום. חובשים אמרו כי הראה סימני מכת חום וכוויות בגופו מהטמפרטורה בתוך המכונית.

בנתניה גבר בן 63 נלקח לבית החולים לניאדו במצב קשה בגלל החום. פרמדיקים של מד"א מצאו אותו משוטט מבולבל ברחוב הרצל בעיר החוף המרכזית והעניקו לו סיוע נשימה לפני שלקחו אותו לבית החולים. מחברת החשמל נמסר כי שיא חדש לשימוש בחשמל בחודש מאי נקבע ביום שני. ביקוש בשעה 2 בצהריים. השיא 13,291 מגה וואט, 4.7 אחוזים גבוה יותר מהשיא הקודם – שנקבע רק יום לפני. בתל אביב, ים המלח ובאילת הטמפרטורות הגיעו למעלה מ-40 מעלות.

מדורה פרצה בנווה אילן, בפאתי ירושלים, וכבאים התמודדו עם הלהבות שהשתוללו שם. שריפה נוספת סגרה קטע מכביש 4.כמה ערים ביטלו את שיעורי בית הספר בגלל החום הגבוה בשילוב עם הצורך במסכות פנים. בראשון לציון, הורים אמרו שהם ישאירו את ילדיהם בבית לימים הקרובים כדי למחות על דרישת המסכה במהלך גל החום. בערים אחרות, כולל הרצליה, אמרו העיריות כי השיעורים יבוטלו ביום שלישי. 

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אמר לחדשות ערוץ 12 כי החליט גם לבטל שיעורים לתלמידי החטיבה והתיכון עד יום ראשון.על פי דרישות משרד הבריאות, התלמידים בכיתות אלו ה חייבים לכסות את הפה והאף שלהם עם מסכות במהלך השיעורים מחשש להפצת נגיף הקורונה. ילדים צעירים חייבים ללבוש מסכות רק כאשר הם מחוץ לכיתה. חדשות וואלה ציטטו את איגוד רופאי הילדים הקורא לסטודנטים להיות פטורים מדרישת המסכה. "ילדים שלובשים מסכות במשך שעות ארוכות וגובל בקושי ביותר. מסכות שהן ספוגות זיעה אינן אפקטיביות", צוטטה הארגון. 

ביום ראשון נפטר גבר כבן 60 ממכת חום בעיירה דימונה שבדרום, כך דווח בשירות החירום של מגן דוד אדום. כמו כן, ביום ראשון הובהל תושב עיירת יוקנעם, בן 79, לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מחוסר הכרה ובמצב אנוש בגלל מכת חום. במוצ"ש ביטלו צבא ההגנה לישראל את כל תרגילי הקרקע עד ליום שלישי, לאור הסיכונים הנשקפים מגל החום, כאשר הטמפרטורות הצפויות לעלות על 45 מעלות צלזיוס באזורים של המדינה. משרד הבריאות פרסם אזהרה לקשישים ולאנשים עם מצבים בריאותיים, והורה להם להישאר בבית, להימנע ממאמץ גופני מיותר ולשתות הרבה נוזלים.