כפי שנאמר באמרה הידועה צרות באות בצרורות, בנוסף למשבר הקורונה שפגע במדינת ישראל באופן קשה בריאותית וכלכלית, כעת ממשלת ישראל צריכה להתמודד מול איום בטחוני המגיע מגבול צפון הארץ. המתיחות בגבול הצפון, שהגיעה בעקבות החשש והמחשבה כי חיזבאללה תפעל לאחר הריגתו של לוחם חיזבאללה בסוריה ביום שני שעבר, במהלך פשיטה שיוחסה לישראל.

חיזבאללה תקפה פעמיים בחמש השנים האחרונות לאחר שלוחמיו נהרגו בהתקפות שיוחסו לצה"ל, הדאגה מצד הגורמים הבכירים במדינה היא שהם ינסו לעשות זאת גם הפעם. יחד עם זאת, מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, יהיה חכם לשקול את צעדיו ביתר זהירות. הדבר האחרון שהוא צריך לרצות עבור לבנון, שכבר נמצאת במשבר הכלכלי עצום מזה שנים רבות, היא לתת לישראל גושפנקה לפעולה צבאית שתרע את המצב בלבנון.

לבנון סובלת מאחת התקופות הגרועות ביותר בקיומה במספר מישורים במרכזם המישור הכלכלי. גורמים בכירים מעריכים כי למעלה ממחצית מהאוכלוסייה חיה מתחת לקו העוני, ישנם תיעודים רבים לכך שאנשים מחפשים מזון בזבל ויש הטוענים כי מצבם הכלכלי החריף גם את מצבם הנפשי וישנם אנשים רבים אשר מעדיפים לשים קץ לחייהם מאשר להמשיך לנשוא את העול הכבד על גבם. 

לא די בכך, הלירה הלבנונית איבדה למעלה משישים אחוז מערכה בחודש האחרון, מה שגרם למחיקת חסכונותיהם של אזרחים לבנונים, בעקבות העובדה השקעותיהם הלכו לטמיון בעקבות ירידת הערך החדשה של המטבע המקומי בלבנון. הגורמים בממשל הלבנוני לא מצליחים להשתלט על המצב וגם שירותים בסיסים כמו רפואה, חשמל ועוד אינם זמינים בימים הללו ברחבי לבנון. מכיוון שחיזבאללה שולטת בלבנון ורבות מהמדינות החזקות בעולם הגיעו להסכמה כי חיזבאללה הוא ארגון טרור ואין לעזור לו גם בשעת משבר.