ועדת הקורונה בכנסת התכנסה ביום ראשון לבדיקת צעדים שאושרו על ידי הממשלה בסוף השבוע האחרון, שמטרתם להפחית את שיעור ההידבקות במדינה שעלה בקצב מסחרר בשבועות האחרונים. יו"ר ההרכב הזהיר כי לא ברור שההגבלות הן דרך הפעולה הנכונה. לאחר שעות של דיון, הקבינט פנה לממשלה לחזור בה מהחלטתה לסגור את המסעדות מיום שלישי, ובמקום זאת לאפשר להם לפעול בשליש מהקיבולת בתוך הבית ובמקביל לשמור על ריחוק ריחוק חברתי בין הלקוחות אשר יושבים בתוך המסעדה ומחוצה לה. החלטה נוספת של קבינט הקורונה העוברת להחלטת הממשלה היא לאפשר לחופים להישאר פתוחים ולאפשר לחדרי כושר להמשיך ולפעול תחת אמצעי התרחקות קפדניים מאוד ובכך האזרחים ובעלי העסקים יוכלו להתקיים ולבצע את הפעולות אותן הן רגילים לעשות גם בתקופה קשה ומאתגרת זו.

הוועדה תתכנס ביום שני כדי לבחון את תגובת הממשלה ולהצביע על הצעדים. בפגישה הציג משרד הבריאות למחוקקים נתונים המעידים כי זיהומים בבית עשויים להוות אחוז ניכר מההדבקות, בעוד שמעט מאוד מקרים ניתן לאתר בחופים, בריכות שחייה, מסעדות וחנויות כיוון שהשרים הסכימו באופן עקרוני להטיל מגבלות מחמירות על המדינה כולה בסופי שבוע מיום שישי, 24 ביולי, והזהירו כי מתהפך הנעילה הלאומית בהיקף מלא, אמרה יו"ר הוועדה ח"כ יפעת שאשא-ביטון ממפלגת הליכוד כי לא ברור אם צעדים מסוג זה היו נחוצים. 

בין עלייה מתמשכת בשיעורי ההידבקות הארצית, התקנות שהודיעו בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי בבוקר הגבילו מאוד את ההתכנסויות הציבוריות עד להודעה חדשה, הורו על סגירת המסעדות עד להודעה חדשה , אם כי מהלך זה עוכב ליום שלישי לאחר שמסעדנים רבים פנו למקבלי ההחלטות שישנו את מועד הסגירה מכיוון שהם רכשו ציוד רב שיזרק לפח,כמו כן הממשלה הורתה על סגירת של חדרי כושר וסטודיואים בתחום כושר והריקוד, וכמו כן הטילה היא מספר נוסף של סגרים והגבלות שיכנסו לתוקפן מסוף השבוע הקרוב, הכוללים איסור להגיע לחופים, פארקים ופעילויות פנאי אחרות במקומות סגורים ופתוחים כאחד.