מספר כלי רכב הועלו באש ובניין עירייה הופץ ביפו במשך הלילה שישי-שבת, על פי שירותי הכבאות וההצלה, כיוון שישנם חילוקי דעות רבים אודות תוכניות העירייה לבניית מקלט לחסרי בית על אדמות שהתגלו כאתר קבורה מוסלמי עתיק. אירועים של השחתה נרשמו הלילה כולל מכוניות ומשאיות שהוצתו ובניין השייך לעיריית תל אביב-יפו נפגע בעקבות זריקה של בקבוקי תבערה לעברו. הכבאים המשיבים כיבו את השריפות בסביבות השעה 16:00 ביום שבת, כך עולה מהדיווח.

העירייה פרסמה הודעה המגנה את הפיגוע ואמרה כי "מבצעי המעשים הללו היו חלק מקבוצה קטנה שאינה מייצגת את מרבית תושבי יפו, ​​שיש להם אמון רב בעירייה." העירייה אמרה כי מעשים אלה לא ישפיעו על התוכניות לבניית המקלט. מהמשטרה נמסר כי קצינים פועלים לזיהוי מבצעי העבירות החמורות, שהתנהגות הבריונות שלהם מפריעה לשגרה היומית של התושבים, מסכנת חיי אדם ופוגעת ברכוש. "

ביום רביעי יצאו עשרות מפגינים לרחובות ביפו, התעמתו עם השוטרים אשר הגיעו לאזור, הציתו פחי אשפה ויידו אבנים לעבר קצינים. ארבעה מפגינים נעצרו. ההפגנות היו קטנות יותר מאלה שפרצו ביום שלישי כאשר כ -300 מפגינים התעמתו עם המשטרה. בסרטון שפורסם על ידי המשטרה נראה אוטובוס עירוני בתל אביב עם חלונות מרוסקים שנעצר בשולי הכביש. 

כמו כן, השתמשה המשטרה בציוד לפיזור הפגנות בדמות רימוני הלם בכדי לפזר את המתפרעים ליד מגדל השעון הידוע של יפו. מהמשטרה נמסר כי המפגינים שרפו פחי אשפה ומכוניות במשך שעות רבות. חלק מהדיווחים אמרו כי האלימות החלה כאשר המשטרה חסמה את הצועדים וניסתה לפזר אותם בכוח.

המחלוקת היא סביב אתר, המכונה בערבית "מקבראת אל-עף", בית הקברות המוסלמי השוכן בתל אביב יפו. מתדיינים נלחמו בבית המשפט במשך יותר משנה בשאלה האם ההריסה המתוכננת תעבור או שמא לא תועבר היא העיר קיוותה לבנות מקלט בן שלוש קומות חדש ומשופץ בכדי לתת מענה לאותה אנשים הזקוקים לכך.