משרד הבריאות עיכב את המלצתו על נעילת מרכזי אוכלוסייה עם שיעורים גבוהים של חולי קורונה בכדי לבלום את התפרצות הנגיף ככל שהתגלו מקרים חדשים בישראל. לאחר שיחות שערכו שעות רבות של הגורמים הבכירים מהמשרדים השונים עדיין לא הוחלט באופן סופי על המלצות להכרזת אזורים מוגבלים בעבור ערים ושכונות ספציפיות בהן אחוז החולים גבוהה ביחס לשאר המדינה. 

לפי דיווחים של גורמים בכירים מאוחר יותר במהלך היום (חמישי) יגיעו להסכמה סופית ויכריזו על אזורים מוגבלים חדשים בדומה לנעשה בבית עילית על מנת, למזער ככל הניתן את התפשטותו של נגיף ההקורונה, ובנוסף לטפל באופן נקודתי במוקדים בהם נמצאים ריכוז אוכלסין גבוהה של חולי קורונה מאומתים. ההגבלות עשויות להיות שונות לפי כל עיר, החל מחיזוק האכיפה ובאפשרויות הסגר השונות שעלולות להיות בעיר הכל תלוי כמובן כפי שציינו בכמות החולים המאומתים בעיר.

מוקדם יותר השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לשרי הממשלה להתכנס באופן מיידי כדי לקבל החלטה על אזורים מוגבלים.  ראש הממשלה איננו ציין על אילו ערים יוכרז סגר אך על פי דיווחים של מקרובים למשרדו נמסר כי כנראה יוכרז על סגר חלקי או מלא על הערים: אשדוד,בני ברק, ירושלים, בית שמש וכו'. מקרובים לראשי הערים של אותן ערים המיועדות לסגר זועמים בעקבות כך שלא ניתן להם שום מידע על הסגר או כל מידע אחר שיוכל להכין את העיר לאופציה האפשרית לסגר ברמה כזו או אחרת על העיר.

כפי שפורסם ב-moza אתמול האזור היחיד במדינה שנמצאת כעת תחת הנעילה היא העיר החרדית ביתר עילית, שהוכרזה ביום שלישי בשעות הלילה כאזור מוגבל למשך שבוע ימים, מכיוון שכמות החולים המאומתים בעיר עלה באופן ניכר בהשוואה לערים אחרות במדינה. הסגר על העיר ביתר עילית נכנס לתוקפו אתמול (יום רביעי) בשעה 13:00. במקביל פונו מספר תושבי העיר אשר נדבקו בקורונה למלוניות בצפון בכדי להפחית את התפשטות הנגיף בעיר וכמו כן לתת להם טיפול רפואי הולם.