ממשלת ישראל הכריזה על סגר בסופי השבוע שיכל משבוע הבא, ובנוסף על הידוק סדרת המגבלות בוירוס זאת כדי להוריד את שיעורי ההידבקות בנגיף הקורונה בקרב האזרחים אשר באופן עקבי עומד על אלפי אזרחים מידי יום במהלך השבוע האחרון.במקביל, ישנה ביקורת מצד האזרחים על התמודדות הממשלה עם המשבר בשל העובדה שהחלטותיה נראות שרירותיות והן לא מסתמכות על מידע מהימן שצריך להיאסף בבדיקות אפידמיולוגיות. אנשים יורשו לצאת מבתיהם בסוף השבוע הקרוב, אך הבריכות, חנויות, קניונים, גני חיות ומוזיאונים ייסגרו במהלך סוף השבוע מיום שישי אחר הצהריים ועד יום ראשון בבוקר, כך נמסר בהודעת הממשלה.

ישיבת הממשלה הישראלית שנערכה באפליקציית שיחות הוידאו המצליחה Zoom בה הוחלט בסופו של דבר על ההגבלות החדשות שצוינו לעיל במטרה לבלום ככל האפשר את התפשטות נגיף הקורונה ברחבי המדינה. סגר מוחלט לסופי שבוע שלמים שיגביל את תנועת האזרחים מבתיהם כמו שחווינו בתקופת חג הפסח עשוי להיות לאחר שהממשלה תשיג אישור פרלמנטרי על כך. בסופי שבוע כל מה שמדובר בפנאי כמו קניונים, מכוני יופי, מספרות וציוד אחר שאינו חיוני יסגר, בעוד חנויות המציעות ציוד חיוני כמו מזון, תרופות וכו' יישארו פתוחות.בכל ימות השבוע. המפגשים יוגבלו לעשרה אנשים במרחב סגור ו -20 במרחב פתוח. מסעדות יורשו להשתמש בשירותי טייק אווי בלבד, ומכוני הכושר ובריכות השחייה יסגרו שוב לאחר שנפתחו רק לפני מספר ימים כפי שפורסם ב-moza השבוע.


החלטה נוספת אם לפתוח את בתי הספר והפעוטונים בקיץ תתקבל ביום שישי על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ. ישראל פתחה מחדש את בתי הספר ועסקים רבים בחודש מאי, תוך הסרת מגבלות שהשטחו את עקומת הזיהום. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בפני שרי הממשלה בישיבה אשר נערכה אמש כי למדינה אין נתונים חד משמעיים לגבי מספר הזיהומים שהתגלו בכל מקום בין אן מדובר במסעדה, חדר כושר וכו'. ההחלטה אשר התקבלה  היא על בסיס השכל הישר וההיגיון הבריא של מקבלי ההחלטות, מתוך ידיעה וקו מנחה שבמידה ולא תתבצענה בלימה להתפשטות הנגיך זה יביא לכך ש- 1,600 אזרחי מדינת ישראל יגיעו למצב בריאותי קשה ובתי החולים לא יוכל לשאת בנטל בעקבות מספר זה. לכן, יש לפעול בהקדם ולבצע צעדים אלו.