הכנסת הצביעה אתמול ביום רביעים נגד הצעת חוק אשר מטרתה הייתה למנוע מאדם אשר הוגש נגדו כתב אישום להקים ממשלה, מה שגרם לדיון סוער בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מנהיג האופוזיציה יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד. במידה והצעת החוק הייתה עוברת, היא הייתה מונעת למעשה מנתניהו להתמודד בבחירות הבאות מכיוון שהוא לא היה מסוגל להקים ממשלה בגלל האשמות הפליליות כנגדו. הצעת החוק נדחתה לאחר ש -53 חברי כנסת הצביעו כנגד ההצעה, בעוד 37 הצביעו בעד.

נתניהו טען בריש גלי על בימת הכנסת כי החקיקה איננה דמוקרטית, והצעת חוק כזו מתאימה יותר למשטרים מדכאים, כמו שניתן למצוא בדרום קוריאה ואיראן. נתניהו הוסיף ואמר: "איפה מעבירים חוקים כאלה אשר מונעים מנבחרי ציבור להתמודד בבחירות דמוקרטיות? המקום היחיד בו מתקבלים חוקים אלה הם דיקטטורות … יאיר לפיד, אלף מסכות לא יוכלו לכסות את הדיקטטורה שלך. אתה ואיימן עודה לא תכו אותנו בקלפי, מצד אחד אתה מעודד הפגנות שמאל ומצד שני, אתה מביא בפני הכנסת חוק איראני, לפסול אותי מלהתמודד לראשות הממשלה."

יושב ראש "יש עתיד" לא נשאר חייב וכאשר עלה על דוכן הנואמים הזכיר את דבריו של נתניהו לפני כעשור באשר לראש הממשלה דאז אהוד אולמרט. נתניהו טען באותה תקופה כי אהוד אולמרט איננו כשיר להיות ראש ממשלה, בשל הבעיות המשפטיות אשר היו לו בזמנו. יאיר לפיד הוסיף דברי ביקורת רבים על התנהלותו של נתניהו בצל משבר נגיף הקורונה הבריאותי-כלכלי-חברתי אשר פוקד את מדינתנו כמו מדינות רבות ברחבי העולם. לפיד טוען כי ראש הממשלה מנותק מהמציאות וחי בבועה משל עצמו והוא יכול לעשות רבות בכדי לשפר את המצב במדינתנו.

לנו נותר בתור עם להתאחד כמה שיותר ולצפות שגם מנהיגי המדינה בתקופות קשות שכאלו ישימו את האגו בצד ויאחדו כוחות על מנת לעזור ככל האפשר לכל הרבדים באוכלוסיה, במיוחד אלו הנפגעו אנושות בעקבות משבר הקורונה.