רבים מתושבי ההתנחלות ביתר עילית אשר ממוקמת בגדה המערבית בחרו לצאת מבתיהם היום מוקדם בבוקר לאחר שבליל אמש החליטה הממשלה בסגר כללי על היישוב מכיוון שההתפרצות הגדולה ביותר במדינה בגל הנוכחי של נגיף הקורונה התרחשה בעיר זו. כ-300 תושבי היישוב נמצאו כחיוביים לנגיף הקורונה חיוביות לנגיף הקורונה בשבועות האחרונים, פי שלושה מהממוצע הארצי.

רבים מהתושבים מיהרו בשעות הבוקר המוקדמות בכדי להימנע מהשארות בביתר עילית בזמן הסגר שמתקיים כעת על העיר עד להודעה חדשה. תחילה הסגר היה אמור להתחיל בשעה 08:00 היום (יום רביעי) אך לאחר שיחה של ראש העיר עם הגורמים הרלוונטים הוחלט לדחות לשעה 13:00 בכדי שאנשים יוכלו להערך בהתאם לסגר לדוגמה לצאת לקניות וסידורים אחרונים מחוץ ליישוב וכו.

"אני בורח בזמן שזה עדיין אפשרי", אמר אחד התושבים. "אין שום דבר אחר שאנחנו יכולים לעשות; נחזור בעוד שבוע." רבים מהתושבים התקוממו על הסגר וציינו כי לעניות דעתם היה אפשר לנקוט בדרכים אחרות בכדי לטפל בבעיה שנוצרה ביישוב ולווא דווקא שהפיתרון הסגר הוא הטוב ביותר מבין האופציות שעומדות על השולחן.  הפחד הגדול של התושבים שמה שיקרה זה שבעקבות הסגר המצב ביישוב יחמיר אף יותר ויהיו הרבה יותר חולים והפתרון ההולם יותר למצב הוא טיפול רפואי במלוניות כפי שנעשה בגל הקורונה הראשון.

ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין טוען כי שיעור ההדבקה בבתי הכנסת שואף לאפס וכי מרבית הזיהומים הגיעו מהחולים הראשונים שנדבקו בבתי הספר, במידה והיו מפונים בזמן למלוניות בהן היו מקבלים טיפול רפואי ראוי הסגר שהוכרז היום לא היה מתקיים. כמו כן, הוא מחזק את דברי תושבי היישוב והוא אומר כי לדעתו הסגר יתרום להפצת הקורונה במימדים יותר גדולים, ויתרה מזאת עסקים שעוד מנסים להתאושש מהגל הראשון של הקורונה יחוו מכה נוספת בכנף ובכך פרנסותיהם תפגענה באופן דרסטי.