איראן החלה לסגת מסוריה, כך אמר השבוע שר הביטחון היוצא של ישראל, מבלי שהציג ראיות שתומכות בקביעתו. נפתלי בנט הכווין את ממשיך דרכו, בני גנץ, לשמור על לחץ על איראן והוסיף כי המגמה עשויה להשתנות במידה וזה לא יעשה. איראן, אויב הארכיה של ישראל במזרח התיכון, הייתה תומכת מרכזית יחד עם רוסיה של הנשיא בשאר אל-אסד במהלך מלחמת האזרחים בסוריה, ושלחה יועצים צבאיים כמו גם מיליציות שיעיות.

ישראל, המנטרת את סוריה השכנה באינטנסיביות, ביצעה מאות תקיפות אוויריות בסוריה במיקוד לחשדות בתנועות נשק וחיילים על ידי איראן והגרילה החיזבאללה הלבנונית שהיא נותנת חסות. "איראן מצמצמת משמעותית את היקף כוחותיה בסוריה ואף מפנה מספר בסיסים", אמר בנט בנאום שלו. "למרות שאיראן החלה בתהליך הנסיגה מסוריה, אנחנו צריכים להשלים את העבודה. זה בהישג יד."

גורמים רשמיים בישראל טענו בעבר כי הפעולות הצבאיות של ישראל מראות סימני הצלחה. איראן, הנאבקת כלכלית תחת נטל הסנקציות האמריקניות ונפגעה קשות גם בגלל התפשטות נגיף הקורונה, אמרה שוב ושוב כי נוכחותה הצבאית בסוריה היא על פי הזמנת ממשלת אסד וכי היא תישאר בסוריה כל עוד עזרתה נחוצה. עוזר בכיר לשר החוץ של איראן, עלי-אשגר חאג'י, אמר בשבת כי טהראן תמשיך לעבוד בצמוד עם ממשלת אסד ורוסיה למאבק בטרור ומציאת פיתרון פוליטי למשבר הסורי, כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית האיראנית.

בנט מילא את תפקיד שר הביטחון הישראלי כחצי שנה. ממשיך דרכו, בני גנץ, לשעבר הרמתכ"ל של צה"ל ומנהיג המפלגה כחול לבן, הקים ממשלת אחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנכנס לתפקידו בתחילת השבוע.