"כאן" שאחראית על מספר סדרות מרתקות ומצליחות בעת האחרונה הודיעה השבוע כי סדרת הדרמה החדשה "טהרן" שנוצרה על ידה ובקרוב תעלה לשידור בישראל, נמכרה ל- Apple TV באחת העסקאות הגדולות שנעשו בתעשייה הישראלית, יש הטוענים כי מכירה זו לא פוחתת ממכירתה של פאודה לפני מספר שנים לענקית הסטרימינג העולמית שחוללה מהפכה התרבות הצפייה העולמית נטפליקס. 

סכום העסקה נשאר בסוד בעקבות פרטי ההסכם שנחתם בין הצדדים. אלון ארניה, אחד המפיקים של סדרת המופת טהרן שמעוררת באז גדול עוד לפני ששודרה מסר כי "זו ללא ספק העסקה המשמעותית ביותר שנחתמה לדרמה ישראלית עם גוף שידור בינלאומי."

הסדרה "טהרן" מספרת את סיפורה של תמר רבינאן, האקרית צעיר מיחידה 8200 שנשלחת בזהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת ואמיצה, שאמורה לסייע במתקפה של ישראל על מתקני הגרעין של איראן. תמר, שמוצאת עצמה בעיר עוינת, תחת ציד מסכן חיים, מתחברת עם פעילים מקומיים ומתחברת לשורשיה המוסלמים. קאסט השחקנים של הסדרה מונה כוכבי טלויזיה ישראלים ושחקנים מוכשרים כמו: ניב סולטן, לירז צ'ארכי, אסתי ירושלמי,מנשה נוי, שון טאוב ונאביד נגבהאן ועוד שחקנים מוכשרים שהשתפפו בעשרות סדרות, הצגות ותוכניות טלוויזיה. 

התוכנית תהיה זמינה למנויי Apple TV + והיא מההפקות הזרות הראשונות שנרכשו על ידי שירות הסטרימינג בן פחות משנה של ענקית הטכנולוגיה שנכנסה לשוק הסטרימינג במטרה לתת פייט אדיר למתחרותיה הגדולות בשוק כמו נטפליקס, HBO וכו'. ניתן לומר כי הקהל האמריקאי לאחרונה מתחיל לחבב יותר ויותר תוכניות טלוויזיה ישראליות. סדרות ישראליות כמו פאודה והשוטר הטוב זכו לאהדה רבה בקרב קהל גדול זה.