האמן זוכה פרס טרנר ויוצר הקולנוע זוכה האוסקר, סטיב מקווין, הקדיש את שני סרטיו שנבחרו בפסטיבל קאן לג'ורג' פלויד, הסמל של המאבק על שיוויון המתרחש כעת, שנהרג במעצר המשטרתי במיניאפוליס ב -25 במאי, והצית תנועת מחאה עולמית. שני הסרטים, Mangrove ו- Lovers Rock, היו אמורים להיות מוצגים בפסטיבל המתרחש מידי שנה בעיר היפיפיה קאן שבצרפת, ובוטל הוא עקב המגבלות של נגיף הקורונה האוסרות על התקהלות אנשים.

מקווין אמר בהצהרה שצוטטה על ידי חדשות ה- BBC: "אני מקדיש את הסרטים האלה לג'ורג' פלויד ולכל שאר השחורים שנרצחו, נראו או לא נראו, בגלל מי שהם, בארה"ב, בריטניה ובמקומות אחרים." שני סרטי קאן של מקווין הם חלק מהסדרה החדשה שלו שהוזמנה על ידי ה- BBC "גרזן קטן", הכוללת חמישה סיפורים באורך עלילתי שהוצגו בקהילה ההודית במערב לונדון בשנות שישים עד השמונים.

את כל חמשת הסרטים הקדיש סטיב מקווין כמחווה לג'ורג' פלויד. בשנת 2008, מקווין זכה בפרס "מצלמת הזהב" של פסטיבל קאן עבור הסרט הטוב ביותר. הוא המשיך לזכות באוסקר לתמונה הטובה ביותר עם סרטו שיצא בשנת 2013, 12 שנים לשפחה. ניתן לומר כי היוצר הבריטי עטור הפרסים זוכה להערכה רבה בעולם הקולנוע והצילום העולמי

אחד הפרויקטים השאפתניים ביותר של מקווין – סדרה עצומה של דיוקנאות כיתתיים הכוללים כל תלמיד בית ספר יסודי בשנה השלישית בלונדון. התערוכה אמורה להימשך עד בחודש שעבר לפני שמגיפת הקורונה אילצה את המוזיאונים בלונדון להיסגר כמו עוד מדינות רבות ברחבי העולם בהם הופסק פעילויות פנאי ובידור על מנת לצמצם ככל הניתן את התפשטותו של הנגיף.