הדוגמנית הישראלית בר רפאלי קיבלה הוראה לביצוע של תשעה חודשי עבודות שירות בזמן שאמה תיכלא במסגרת עסקת טיעון אשר נחתמה בין הצדדים  להסדרת תיק העלמת מס. אמה של בר, ציפי רפאלי, העובדת כסוכנתו של בר, מרצות עונש מאסר בפועל של 16 חודשים. הן יצטרכו להחזיר את המיסים המגיעים למדינה ובנוסף לשלם קנסות בסך 1.5 מיליון דולר.

התובעים אמרו כי בר ואמה הסתירו הכנסות מרשויות המס במשך שנים רבות על שמסתכמות בעשרות מיליוני שקלים. המקרה נידון עוד משנת 2016, אז ציפי נעצרה בחשד שלא הצליחה לדווח על הכנסות ועל הטעיה של פקיד השומה, ובכך נמנעה משילום מס על הכנסות מחו"ל הנאמד בעשרות מיליוני שקלים.

עורכי דינה טענו בעקביות כי היא לא הייתה מודעת להסדרים המנהלתיים בכל הנוגע למיסים שצריך לבצע, ואמרו כי עסקת הטיעון מחזקת את הטענה טענה. בשנה שעברה היא פנתה לבג"ץ נגד החלטת בית משפט שהורתה עליה לשלם מיסים על סך שמונה מיליון שקל בגין הכנסות בחו"ל לפני כעשור.

היא טענה כי מערכת היחסים שלה בעבר עם כוכב הקולנוע ההוליוודי לאונרדו דיקפריו היו מספיק הדוקים כדי להיחשב לתא משפחתי, מה שהופך את הבסיס הביתי שלה בארה"ב ולא לישראל. עם זאת, המדינה טענה שהיא למעשה תושבת הארץ המתגוררת בתל אביב בחלק משמעותי מהזמן זה, בדירות שהושכרו תחת שמותיהם של קרוביה כמו אחים שלה.

עורכי דינה של רפאלי מסרו בהצהרתם כי "הסדר הטיעון מבהיר אחת ולתמיד שבר רפאלי לא נמנעה מתשלום מס בכוונה. אין חולק כי בתקופות הרלוונטיות בר הייתה בשנות העשרים המוקדמות לחייה, בר עבדה כדוגמנית בינלאומית ולא הייתה מעורבת בענייני כספים. היום היא לוקחת אחריות מלאה על הטעויות שנעשו בעבר ותשלם את המחיר עבורן. היא מצטערת שמשפחתה האהובה נאלצה לעבור תקופה כה קשה ומרגישה היא כאב במחיר שאמה תשלם. "