מחר יום ראשון 28 ליוני התזמורת הפילהרמונית הישראלית ינגנו בגאלה וירטואלית שנערכת לכבוד התזמורת שלושה חדשים לאחר הביטול של הגאלה בעקבות וירוס הקורונה אשר התפשט ברחבי הארץ והעולם כולו.
השידור אמור להגיע לאלפי ואף עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם. באירוע יופיעו הכשרונות המדהימים של התזמורת, לצד כוכבים בינלאומיים כמו זובין מהטה ויצחק פרלמן והלן מירן.

"זו תוכנית מיוחדת, זה לא משהו שאי פעם עשינו או שלדעתי יקרה לעיתים קרובות מאוד", מסבירה דניאלה איימס ספיבק, מנהלת התזמורת של הידידים האמריקאים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. זה אמנם כולל הופעות של התזמורת ולהב שני, מנהל המוזיקה שלנו, אבל גם הפתעות מאוד מיוחדות של סולנים אייקונים מרחבי העולם. "מה שחדש כאן זה שאנחנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה כדי להגיע לאנשים רבים יותר בעקבות המגבלות שיש כעת באולם", היא אומרת. "לאחרונה, המכשול היה וירוס הקורונה עבור ישראלים. עם זאת, תמיד יש חסם עבור המעריצים הבינלאומיים של הפילהרמונית הישראלית להגיע לאולם הקונצרטים מחסום גיאוגרפי. "

כך שבנוסף כמובן לאתגריו של וירוס הקורונה שפגע בתחומים רבים בחיינו ביניהם תחום הבידור והפנאי. כל כך הרבה אנשים חושקים בצליל ובהשראת של המוסיקה המופלאה שמייצרת התזמורת, אך הם נמצאים במקומות בהם הם לא יכולים לבקר באולם פיזית מסיבות כאלה ואחרות מצב שכרגע בזכות הגאלה הוירטואלית עשוי להיפתר ורבים מהאנשים בארץ ובעולם יוכלו להנות מערב קסום של מוסיקה שמיימית.