מערכי נתונים שונים של הממשלה, כולל מלאי, ייצור, יבוא ויצוא, מסמנים כי הנתונים הרשמיים הנוכחיים על לפחות חלק מהאספקה ​​הם מוגזמים. אמנם לא ברור היכן בדיוק נמצאת אי ההתאמה, אך ההבדל עשוי לסמן תחזית שורית יותר למחירי הגולמי כאשר הם טועים בדרכם חזרה לאחר הירידה החדה שארעה בחודש אפריל. העודף מופיע בגורם המכונה של התאמת האספקה ​​הגולמית של מינהל המידע לאנרגיה בארה"ב – ההבדל בין מספר המלאי לאלה המשתמעים מייצור, ביקוש בתי הזיקוק, יבוא ויצוא. זה הממוצע של 980,000 חביות בממוצע בארבע השבועות האחרונים – הגדול ביותר ברשומות שחזרו לשנת 2001, ושווה ערך ליותר מ 27 מיליון חביות.

גורם ההתאמה נוטה להתנדנד קדימה ואחורה, תלוי באי סדרים המוצגים ומחושבים בסקירות הדוחות. לדיווחים השבועיים הללו, ה- EIA לא מצליחה לאסוף ייצור מקומי של נפט גולמי, אלא מעריכה אותו ממודל השקפות האנרגיה לטווח הקצר. חלק מהמשקיעים מטילים את האשמה על אי ההתאמה הנוכחית במספרי ייצור הנפט האמריקני. בעוד שהתפוקה היומית צנחה 700,000 חביות ל -11.2 מיליון בחודש מאי, הם מאמינים כי צניחת הנפט לטריטוריה שלילית באפריל הייתה צריכה להוביל לירידה חדה יותר.

רק בחודש שעבר, הייעוץ IHS Markit אמר כי יצרני הנפט האמריקאים נמצאים בתהליך הצמצום של 1.75 מיליון חביות ביום של תפוקה קיימת בתחילת יוני, בגלל הפסדי כספים בפן התפעולי, חוסר ביקוש ויכולת אחסון וחוסר נכונות למכור משאבים במחירים נמוכים . חלק מהייצור הנמוך הזה כבר מתגלה, לפי מידע שנחשף בהודעות החברה ונתוני המדינה השונים.

למרות שהתפוקה עשויה להיות גורם מרכזי לכך, אין זה סביר שהתשובה המלאה היא. על פי נתוני ה- EIA, הדיוק במודלי הייצור שלו בהשוואה לנתונים החודשיים הבאים היה טוב, לרוב בתוך 1-2% ברוב החודשים. מאז שהמחירים החלו לצנוח במרץ לאחר קריסת עסקת OPEC במקביל לצמצום התפוקה, נתוני ה- EIA רשמו ירידה בייצור של 1.9 מיליון חביות ביום, שלדבריו הייתה משמעותית בהשוואה למספרים ההיסטוריים. ולמרות שהוא ראה מגוון רחב של הערכות אנליסטים לגבי היקפי הייצור הנוכחיים, לא ברור אם אלה מקיפים או מיוצבים במיוחד.


לפני שנה, גורם ההתאמה הגולמית תפס את תשומת ליבם של חובבי האנרגיה כשהנתון היה יותר מ 800,000 חביות ביום במשך ארבעה שבועות, מה שמעלה מחשבה על כך שישנה הגזמה בכמות הנתונים. באותה תקופה, ה- EIA חשד שמלבד הבנת ייצור הנפט, אחת הסיבות היא עיבוי צמחי שהיה קשור לתפוקת הגז הטבעי, אך התמזג בזרם הנפט הגולמי.