אין ספק שזהו אבסורד שלדעתי היה קורה רק במדינה שלנו. סגירת יום מסחר שלם רק כי לעובדים היו מחלוקות עם ההנהלה לגבי בונוסים ותגמולים שלא קיבלו כראוי. האמנם? כיום עובד בבורסה מרוויח כ-50 אלף ש״ח בחודש, והבונוסים עומדים על כ- 15 מיליון ש״ח ואחזקה של 6% ממניות הבורסה. ללא ספק תגמול ראוי בעיני.

אז לא מספיק הכלכלה הישראלית במשבר רציני טוטאלי, וירידה משמעותית במספר העובדים, עובדי הבורסה החליטו להצטרף למאבק שאינו שלהם, שמא כלל לא נפגעו מתקופת הקורונה. בזמן שכמעט מיליון מובטלים בארץ ואלפי עסקים נסגרו או הגיעו למשבר עצום, הבורסה מתלוננת גם היא. ולא די בכך, להגדיל את הבונוס, מכספי הציבור שגם ככה דלים, וכרגע מופרשים ל״ממשלה המנותקת״.

לצורך השוואה בין ישראל לארצות הברית, במידה והיו מגיעים למצב כזה בארצות הברית, לא היה עולה בדעתם לסגור יום מסחר שלם בבורסה. ההשלכות לכך חמורות למדי, בהתחשב בעובדה שהבורסה היא בראש ובראשונה גורם כלכלי עיקרי לכלל כלכלת ישראל והעולם כולו.

כיום אנו בתחילת דרך חדשה על מנת להצמיח את השוק הישראלי ולדאוג שכל המובטלים ישיבו את עבודתם והעסקים יתפתחו מחדש. אין ספק ששביתה מסוג זה תאט ואף תמנע את התהליכים הללו. מצד ההנהלה בבורסה ניסו להגיע למשא ומתן עם העובדים אך העובדים התנגדו ולא מוכנים להגיע לפשרה.

הייתי אומרת שזאת אנוכיות וחוסר הסתפקות מוחלטת מבחינת עובדי הבורסה. בתור אחת שהשקיעה בבורסה בתקופה זאת, יום מסחר שלם יכול להוביל לא רק לחוסר תזרים כספי אלא לעוד ימי מסחר סגורים. האם זוהי רק ההתחלה? אם ימשיך כך והסכסוך בין העובדים להנהלה לא יגיע לפיתרון, ללא פשרות, לא רק הבורסה עצמה תיפגע אלא כל אזרחי ישראל.