האירו לא הצליח להעלות את ערכו בעקבות שחרורו של נתון ה- PMI Composite של האזור האירופי לחודש יוני, שהגיע לגובה של 47.5 ל- 48.5. כתוצאה מכך, סוחרי מטבע יחיד הופכים אופטימיים יותר להתאוששות הכלכלית של הגוש. מדד ה- PMI זינק בכ -17 נקודות ביוני, עלייה שהובלה במהלך ההיסטוריה בת 22 השנים של הסקר רק על ידי העלייה של 18 נקודות שנצפתה במאי. ההפצה מסמנת תפנית מהירה להפליא במצוקת כלכלת גוש האירו בתקופת מגפת הקורונה העולמית בכלל ואירופה בפרט.

אתמול נצפו גם נתוני תעסוקה טובים מהצפוי, מה שהגביר עוד יותר את הסיכוי להתאוששות הכלכלית ברחבי אירופה בחודשים הבאים. אך יש להיות זהירים באמירות חדות זאת מכיוון שנתוני המובטלים ברחבי אירופה מתחלקים למספר סוגים. ראשית, ישנם עובדים המגובים כעת על ידי תוכניות שימור התעסוקה של הממשלות במדינתם נחשבים כמועסקים מה שפוגע בהבנה של המילה מובטל שיכולה להשתמע למספר פנים. כמו כן, לא ניתן לדעת כיצד אותם אנשים יתמודדו עם אבטלה מוחלטת ללא גיבוי מדינתי.

לירה שטרלינג (GBP) קבועה כשעכשיו PMI של שירותי בריטניה נשארת ללא שינוי, כאשר הנתון עלה באופן שולי מ-47 ל 47.1. כתוצאה מכך, משקיעים חששו מההתאוששות הכלכלית של בריטניה. ככל שהמגזר חוזר לתנופה מסוימת, רמות התעסוקה בקרב אנשי השירות נותרות עמוקות. עסקים השומרים על הנחיות המדינה שלהם בנוגע לקורונה כדי להבטיח את בריאותם של הצוות והלקוחות משמעות הדבר שעלויות התפעול והאבטחה עולות פלאים ויש לדעת כיצד להתמודד עם כך. חברות מסוימות נוקטות בהנחות כבדות, ואחרות מאיצות פתרונות חדשניים כדי לשנות את מודל התפעול שלהם כדי להשאיר את העסק שלהם בחיים. עבור אחרים, ההחלטה לפטר עובדים היא הפיתרון היחיד האופציונלי במצב זה שיגרום לעסק שלהם בבריטניה להישאר ולא לפשוט רגל. 

חשוב לציין כי המצב הוא לא רק במדינות ספציפיות באירופה אלא בעולם כולו וגם בישראל וכלכלת העולם הושפעה באופן ניכר מוירוס הקורונה שהתפשט מתחילת השנה והממשלות בכל מדינה מתמודדות עם סוגיות חברתיות כלכליות מאתגרות וקשות מנשוא ולנו נותר לאחל לכל בעלי העסקים והעצמאים בארץ ובעולם שיעברו תקופה זו עם נזק מזערי ככל האפשר.