ניתן לומר כי המציאות האנרגטית הגדולה ביותר העומדת בפנינו היא מחירים נמוכים מאוד של גז טבעי המעודדים יותר תשתיות וביקוש. מחירי הדלק הנמוכים והתחזיות לעתיד הקרוב והרחוק אומרות כי מצב זה כנראה ישאר כפי שהוא. השנה מאז אמצע ינואר, מחירי הדלק האמריקניים היו מתחת ל -2.00 דולר לכל MMBtu, מחיר נמוך בצורה ניכרת בהשוואה לעולם כולו. רק כדי לסבר את האוזן מחיר הדלק הנמוך ביותר בארבע השנים האחרונות היה 2.50 $. יתר על כן, במחיר של 1.44 דולר בשבוע שעבר, מחירי הדלק הגיעו לרמות הנמוכות ביותר שלהם מאז 1995 למרות שייצור הגז האמריקני ירד ברמתו.

למעשה, ביקוש הגז האמריקני נותר גבוה ברמת גמישות גם לנוכח התפשטות וירוס הקורונה ברחבי העולם. האתגר העיקרי לשוק הגז הוא מחירים נמוכים ברחבי העולם והפחתת התחרותיות של מכירות ה- LNG בארה"ב. יצוא הגז בארה"ב יורד בכ- 60%. תת דלק של 2 דולרים באסיה הוא בעיה ברורה לעסקי הייצוא המתרחבים במהירות של LNG, שנאלצת כעת לחשוב לטווח הארוך עוד יותר מה עלייה לעשות והאם היא צריכה לשנות את תוכניותיה הארגוניות. אכן, אנו יודעים כי המגיפה היא אסון זמני, והצורך בגז טבעי יותר יחזיר בסופו של דבר מגמת עלייה בשוק זה.

הגז הוא הסיבה לכך שארצות הברית קיצצה את פליטת ה- CO2 שלה מהר יותר מכל מדינה אחרת. גז מספק כיום כ- 40% מהחשמל בארה"ב ונמצא בדרכו להפוך למקור האנרגיה העיקרי בארה"ב, ומסתבר שבשנים האחרונות השימוש בגז טבעי עקף את השימוש בנפט. בחזרה למדינתנו מדינת ישראל, ניתן לומר כי אסדת הגז שנמצאה באזור חיפה לפני מספר שנים יכולה לתרום רבות לכלכלה הישראלית. כמו כן, במידה ויעשה שימוש פנים ארצי בגז הטבעי אשר יופק מאסדת גז זו יופחת השימוש בנפט בארץ לייצור חשמל, ובכך מדינת ישראל תוכל להרוויח כפליים לשמור יותר על הסביבה וגם לחסוך כסף תוך שימוש בגז טבעי שמגיע ממחוזותינו ללא יבוא מהעולם.