נכתב בהשראת יובל זליכה
מומחה למסחר באיביי

נווד דיגיטלי הינו אדם המנצל טכנולוגיות תקשורת מודרניות כמו שימוש באינטרנט ואפליקציות שונות על מנת לבצע חובות עבודה עסקיות רגילות בבית, מחוץ לסביבת העבודה המסורתית.לדוגמה בית, בתי קפה, ספריות ציבוריות, ועוד. רוב הנוודים הדיגיטלים הם עצמאים מתחומים שונים ומגוונים כמו צילום, דיגיטל, ספרות, עיצוב ויזמות. המכנה המשותף לקשת רחבה זו של בעלי מקצוע הינו הזיקה שלהם לטכנולוגיה והרצון לצאת אל מחוץ לקופסה ולמרובעות של מקומות העבודה הסטנדרטים.


המגמה המתמשכת של עובדים אשר עובדים מבתיהם צברה תאוצה בשנים החולפות ובטח בתקופת הקורונה אשר כפתה על מקומות עבודה להעביר את עובדיהם מעבודה משרדית לעבודה מהבית. חלק מהנוודים הדיגיטלים אשר צריכים לבצע לעיתים תכופות נסיעות עסקים לחו"ל אינם צריכים לדאוג כלל, מכיוון שהם יוכלו לעשות את כל הפעולות שהם היו עושים מהמשרד דרך המחשב הנייד או הפלאפון שלהם בעזרת הרשאות מיוחדות שיקבלו לכניסה למערכות המידע בעבודתם.

הנוודים הדיגיטלים מעידים על מספר יתרונות באורח החיים אותו אימצו לדוגמה אין יותר נסיעות בפקקים בשעות הבוקר והערב העמוסות הם מנהלים את זמנם על הצד הטוב ביותר וחוסכים להם שעות רבות שהתבזבזו במהלך השבוע על נסיעות בכבישים הסואנים. כמו כן, הם ישנים יותר טוב לכן הם קמים עם אנרגיה מבורכת המאפשרת להם לעבודה בזרימה נהדרת ועם חיוך על הפנים. יש האומרים כי מעבר לעבודה מהבית יש בו גם פן סביבתי חברתי בכך שבעקבות העובדה שאנשים עובדים מהבית יש פחות רכבים על הכבישים ובזכות זאת הזיהום יורד וישנה תרומה לאיכות הסביבה באופן ישיר.

יש עובדים שמרגישים שכל סביבת עבודה אחרת שהיא לא המשרד בו אתה תקוע במהלך היום היא תהיה שדרוג מדהים שיכלול שינוי חיובי ותרומה ליצירתיות, זאת מכיוון שיום אחד הנווד הדיגיטלי יכול להחליט כי הוא עובד מביתו, יום אחר הוא יעבוד מבית הקפה האהוב עליו, ולאחר מכן הוא גם יוכל לעבוד על שפת הים לרחש הגלים. מחקרים רבים בתחום מצאו כי שינוי סביבת העבודה באופן קונסיסטנטי תורם רבות לפרודוקטיביות של העובדים מכיוון ששינוי מקום העבודה מעודד השראה שיכולה לנבוע ממקום חדש בו העובד נמצא ומונעת את השעמום שעלול להיווצר מהרוטינה היומיומית של העובד (שגרת בית-עבודה). 

אז לפי כל הנתונים המוצגים בפנינו אנו רואים כי התחום של הנוודים הדיגיטליים רק הולך וגדל ואנו מאמינים כי זה רק ימשיך כך. זאת מכיוון, שהטכנולוגיה מתפתחת בכל עת והגישה לחיבור אינטרנטי כיום אפשרית כמעט בכל מקום בעולם. בינינו מי היה מתנגד לשבת על חוף הים עם משקה צונן ובמקביל לעבוד ולעשות כסף במקום לשבת במשרד הקטן עם המנהל שאוהב להעיר הערות על כל דבר קטן ?

לשיחת ייעוץ ללא עלות עם מומחה לנכסים דיגיטליים וחנויות אינטרנטיות