הלוואות בריבית מתכווננת

הלוואות אלו מכונות גם הלוואות בריבית משתנה, במציעות בדרך כלל ריבית התחלתית נמוכה יותר מאשר הלוואות בריבית קבועה. הריבית משתנה לאורך חיי ההלוואה על פי תנאי השוק, אולם בדרך כלל הסכם ההלוואה קובע את שיעורי מקסימום ומינימום. כאשר הריבית עולה, בדרך כלל גם תשלומי ההלוואה שלך. כאשר הריבית יורדת, התשלומים החודשיים שלך עשויים להיות מופחתים. שיעור אחוז שנתי הוא עלות האשראי המתבטאת בשיעור שנתי, זה כולל את הריבית, הנקודות, עמלות המתווך וחיובי אשראי מסוימים אחרים שהלווה נדרש לשלם.

הלוואות קונבנציונליות

הן הלוואות משכנתה שאינן מבוטחות או מובטחות על ידי סוכנות ממשלתית.

נאמנות

היא החזקת כסף או מסמכים על ידי צד ג' ניטרלי לפני הסגירה. זה יכול להיות גם חשבון המוחזק על ידי המלווה (בנק) אליו בעל הבית משלם כסף עבור מיסים וביטוח.

הלוואות בריבית קבועה 

כוללות בדרך כלל תנאי פירעון של 15, 20 או 30 שנה. גם הריבית וגם התשלומים החודשיים (עבור קרן וריבית) נשארים זהים במהלך חיי ההלוואה. הריבית היא עלות שאילת הכסף המתבטאת כאחוז. הריבית יכולה להשתנות בגלל תנאי השוק.

דמי פתיחת הלוואה 

הם למעשה עמלות שגובה המלווה (בנק) בגין עיבוד ההלוואה ובדרך כלל מתבטאות כאחוז מסכום ההלוואה. 

נעילה

מתייחסת להסכם כתוב שמבטיח לקונה בית בריבית ספציפית על הלוואת דירה בתנאי שההלוואה סגורה בפרק זמן מסוים, כגון 60 או 90 יום. לעתים קרובות ההסכם מציין גם את סכום הריבית שיש לשלם בסגירה.

משכנתה 

היא מסמך שנחתם על ידי מלווה כאשר מתבצעת הלוואת דירה המעניקה למלווה זכות להשתלט על הנכס במידה והמלווה לא מצליח לשלם את ההלוואה. ההבדל בין המחיר הנמוך ביותר הזמין לכל מחיר גבוה יותר שרוכש הבית מסכים לשלם עבור ההלוואה. יועצי משכנתאות ומתווכים מורשים לעיתים קרובות לשמור על חלק מההבדל הזה או את כולו כפיצוי נוסף.

נקודות

הן עמלות המשולמות למלווה בגין ההלוואה. נקודה אחת שווה לאחוז אחד מסכום ההלוואה. נקודות משולמות בדרך כלל במזומן עם הסגירה. במקרים מסוימים ניתן להשאיל את הכסף הדרוש לתשלום נקודות, אך פעולה זו תגדיל את סכום ההלוואה ואת סך העלויות.

ביטוח משכנתה פרטי 

מגן על המלווה מפני הפסד אם מלווה מחליף את ההלוואה. בדרך כלל זה נדרש עבור הלוואות בהן המקדמה פחותה מ -20 אחוז ממחיר המכירה, או במימון מחדש, כאשר הסכום הממומן גדול מ- 80 אחוז מהערך המוערך.

מוסד חסכון

הוא מונח כללי לבנקי חיסכון ואיגודי חיסכון והלוואות. על פי חוק הליכי הסדר מקרקעין, המלווה מקבל אומדן בתום לב של עלויות הסגירה בזמן היישום או בתוך שלושה ימים מיום הבקשה. הערכת תום הלב מפרטת כל עלות צפויה.

לשיחת ייעוץ ללא עלות חייגו 0502277155 או השאירו פרטים

תוכן קריינות – אריאל אהרוני

יועץ משכנתאות