השבוע הסכימו בעלי מניות טבע לתת לשולץ את אשר חפץ אך לא עשו זאת באופן עיוור. בעלי המניות של טבע סיכמו להעלות את דמי הבונוס לטווח הארוך של שולץ בכ -4 מיליון דולר לשנה כדי לפצות כמה שאפשר את מנכ"ל החברה לשלוש שנים כפי שנעשה בשוק זה בחברות אחרות. כך עולה מהגשת ועדת ניירות ערך. בעלי המניות אישרו גם הארכה של שנה לחוזהו עד שנת 2023.

בתוכנית הקיצוץ האחרונה בחברת טבע, כ -13,000 עובדי טבע איבדו את מקום עבודתם. החברה סגרה או מכרה 23 אתרי ייצור 40 משרדים ומעבדות. בינתיים, טבע מתמודדת עם סוגיות משפטיות בנושאים שונים על סך מיליארדי דולרים מליטיגציה אופיואית בפריסה ארצית ומבחון פדרלי, במסגרת תוכנית לתיקוני מחירים לתעשייה. טבע רודפת הסדר "גלובלי" בתביעות אופיואידים ולפי הדיווחים התרחקה משולחן המשא ומתן בנושא זה.

בהתאם להגדלת דמי התמריץ לטווח הארוך, גם חוזהו של שולץ ישתנה כדי לאפשר הבשלה לאחר כהונתו בהגה של טבע אך לא הכל עובר קשורה וישנן מספר מגבלות. בעלי המניות אישרו תיקון לעסקת ההעסקה של שולץ, אשר ימשיכו להבשיל את שכר ההון שלו לטווח הארוך אם יפוטר ללא סיבה או יתפטר בסוף תקופת כהונתו. עם זאת, המשך ההבשלה יחייב את שולץ לקיים הסכם שאינו שלם ברגע שיעזוב את החברה.

כמעט כל העלאת השכר העצומה של שולץ בשנת 2018 נקשרה למענק חתימה אסטרונומי של 20 מיליון דולר שהוא הבטיח כשלקח את תפקידו הגדול של יצרנית התרופות הבעייתית בנובמבר 2017. בינתיים, שכר הבסיס של שולץ עומד על 2 מיליון דולר. המרוץ הקיצוץ העולמי של טבע נעשה. 

עכשיו, זה מכוון לגדול עם אג'ובי, אוסטדו בישיבה השנתית אישרו בעלי המניות של טבע גם תוכנית להפוך את דירקטוריון הרוקחות הישראלי למעט פחות ישראלי ויותר בינלאומי. טבע לא תדרוש עוד שרוב דירקטוריון המונה 11 חברים יהיה ישראלי, ויפתח את הדלת ליותר ייצוג מחוץ לחברה. בעלי המניות גם פסלו הוראות שלא חייבו מחברי הדירקטוריון להחזיק במניות טבע ואסרו לתאגידים להיות כשירים כחברי דירקטוריון.