בהשראת אריאל זרביב,

יועץ משכנתאות ומומחה לפיננסים.

הקראה ונגישות


לשיחת ייעוץ במטרה לקבל אבחון ללא עלות, ועל מנת שנבדוק האם גם לכם משתלם לאחד את כל ההלוואות הקיימות השאירו פרטים ונחזור אליכם

איחוד הלוואות זה כאשר אתם לוקחים הלוואה אחת על מנת לסגור את כל ההתחייבויות וההלוואות הקיימות שלכם.

איחוד הלוואות עושים על מנת לאחד מספר הלוואות קטנות להלוואה אחת גדולה עם תשלום חודשי אחד עם ריבית נמוכה יותר ועם החזר חודשי נמוך יותר. 

מה המטרה של איחוד הלוואות ?  

לקבל תנאי הלוואה נוחים והחזר חודשי נמוך יותר, וזאת על ידי הורדת ריביות ועל ידי פריסת ההלוואה למספר רב יותר של תשלומים.

אם יש לכם יותר מהלוואה אחת ואם ההחזר החודשי להלוואות מכביד עליכם, איחוד הלוואות עשוי להיות פתרון טוב עבורכם. 

חשוב להבין מהם היתרונות של איחוד הלוואות ומהם הסיכונים, לפני שניגשים למהלך זה.

הסיכונים של איחוד הלוואות

בלקיחת הלוואה אחת גדולה ניתן לבחור מספר מסלולי הלוואה שונים עם ריביות קבועות/משתנות ומסלולים צמודים למדד או לא צמודים למדד.

בחירה לא נכונה של המסלולים, חלוקה לא נכונה של הסכום בין המסלולים ובחירת החזר חודשי בצורה לא נכונה עלולה לגרום להחזר החודשי לעלות בצורה משמעותית במהלך תקופת ההלוואה

בנוסף במידה והבנק אינו מאשר את ההלוואה והפתרון להלוואה הינו מגוף חוץ בנקאי, חשוב לראות שזהו גוף חוץ בנקאי מוכר והוגן ולא גוף שחלילה יעקוץ אתכם.

כיצד ניתן להמנע מסיכונים אלו?

על מנת להמנע מסיכונים אלו יש לגשת לתהליך איחוד ההלוואות בעזרת יועץ חיצוני שילווה אתכם בכל התהליך, עבודת היועץ הינה להשיג לכם אישור, לעזור לכם לבחור את המסלולים החסכוניים ביותר עבורכם, להשיג לכם את הריבית הנמוכה ביותר שניתן, ובמידה ויש צורך לגשת לגוף חוץ בנקאי, חשוב שהיועץ יגן עליכם וישיג לכם אישורים רק מגופים מפוקחים מוכרים והוגנים.

היתרונות של איחוד הלוואות

היתרונות של איחוד הלוואות ברורים ומיידיים מלבד הרוגע והשקט הנפשי שמהלך זה יקנה לכם מדובר גם על הורדת ריבית, פריסת תשלומים חדשה, הורדת ההחזר החודשי להחזר שמתאים לכם, ובמידה ותעשו זאת בצורה נכונה, לאחר התהליך תראו שאפילו תצליחו לחסוך סכום מסוים כל חודש, במקום להיכנס למינוס ולהלוואות נוספות.

נשאלת השאלה, האם משתלם לאחד את ההלוואה גם אם זה אומר לפרוס ליותר שנים? 

זאת שאלה מאוד חשובה אולם השאלה הנכונה היא מה החלופה שלכם? במידה ותמשיכו לשלם החזרים גבוהים מאוד כל חודש למספר הלוואות אז תצברו עוד מינוס ועוד הלוואות ולכן בוודאי שכלכלי וחסכוני יותר לקחת הלוואה אחת לזמן ארוך וככה לאזן את התקציב המשפחתי ולהצליח לחסוך כל חודש, כמובן שבמידה ובעתיד תרצו לקצר את ההלוואה או לפרוע חלק ממנה זאת לא תהיה בעיה.

מה ההלוואות שניתן לאחד באיחוד הלוואות

ניתן לאחד הלוואות מכרטיסי אשראי, הלוואות לרכב, הלוואת משכנתא, תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, מינוס בבנק ואפילו הלוואות ממשפחה או חברים, בעזרת איחוד ההלוואות תוכלו לנקות את השולחן מכל הבעיות ומכל ההתחייבויות ומכל ההחזרים, ותשארו עם הלוואה אחת בלבד ועם החזר חודשי אחד.

מה נדרש על מנת לאחד את כל ההלוואות?

על מנת לאחד את כל ההלוואות יש צורך שיהיה נכס בבעלותכם, גם אם יש על הנכס הקיים משכנתא קיימת עדיין אפשר לאחד את כל ההלוואות.

במידה והBDI שלילי האם עדיין ניתן לאחד את ההלוואות?

היום יש המון פתרונות גם לאנשים בעלי BDI שלילי,  גם לאנשים שחזרו להם צ'קים וחיובים, וגם לאנשים עם תיקים בהוצאה לפועל וחשבון מוגבל, כל עוד יש בבעלותכם נכס שרשום על שמכם ניתן לגשת לתהליך איחוד ההלוואות.

למה חשוב לשים לב לאחר שעושים איחוד הלוואות?

לאחר שעושים איחוד הלוואות חשוב לשים לב שמאמצים הרגלים חדשים ולא חוזרים לאותם הרגלים ישנים שגרמו לכם לבזבז יותר מידי ולהכנס לסחרור של הלוואות.

בשורה התחתונה

אם בחרתם לקבל הלוואה גדולה לאיחוד הלוואת קיימות, העזרו ביועץ חוץ בנקאי מטעמכם המייצג את האינטרס שלכם להשיג את התנאים הטובים ביותר, בניגוד ליועץ מטעם הבנק שהאינטרס שלו הוא רווחיות הבנק והבונוסים האישיים שלו.

לשיחת ייעוץ במטרה לקבל אבחון ללא עלות, ועל מנת שנבדוק האם גם לכם משתלם לאחד את כל ההלוואות הקיימות השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכן וקריינות – אריאל אהרוני