הזיקה שלי לתחביבים שעושים קצת כסף מאפשר לי ולקרובים שלי לבלות מעט יותר זמן יחד. יש לציין שאני מאמין בעבודה קשה ומאומצת ואני לא מאמין בהתעשרות מהירה. להלן מספר תחביבים שמרוויחים כסף כולל כמה דוגמאות אמיתיות.

בלוגים (התחביב האהוב עליי)

האם יש לך נושא שאתה מתלהב ממנו במיוחד? זה יכול להיות עסקים, פיננסים, פוליטיקה, בריאות, כושר, בידור, בישול, אקסטרים או IT או כמעט על כל קטגוריה שתוכל לחשוב עליה. התחל בבלוג משלך ותהיה עוקב של כל בלוגר גדול או אושיית רשת שאתה מכיר. אתה יכול להקים אתר פשוט באמצעות וורדפרס, בו רוב תבניות הבלוג הן בחינם, ואז לבנות את הבלוג שלך. בסופו של דבר תקבלו זרימה קבועה של מבקרים, ודי בקרוב ההזדמנות של להוסיף שטחי פרסום, כמו גם למכור עסקאות של גורמים רלוונטים לתחום שלך תגיע גם היא. זה בדיוק מה שקרה עם ״הסולידית״ בחורה תל אביבית ממוצעת שסך הכל רצתה לחיות חיים צנועים בעזרת הכנסות פסיביות מהשקעות במניות, עם השנים היא הקימה אתר תוכן (בלוג) לתפארת.

מלאו סקרים מקוונים

האם ידעת שאתה יכול לקבל שכר תוך כדי שאתה ממלא סקרים מקוונים? מהספה שלך אתה יכול להרוויח כסף רק על ידי גלישה באינטרנט.

צילום

צילום הוא בילוי שהוא חלק מתחביב ויצירות אמנות לעיתים רחוקות. אם התמונות שאתה מצלם שייכות יותר לאמנות, ייתכן בהחלט שתוכל להרוויח קצת כסף עם התחביב הזה. ישנן כמה דרכים לייצור רווחים מצילום. מספר אתרים מרכזיים כמו פליקר ושוטרוק מספקים תמונות למשתמשים ברחבי האינטרנט. אתה יכול להרוויח קצת כסף על ידי הקמת חשבון באתרים אלה והוספת התמונות שלך למכירה ללקוחות פוטנציאליים. דרך נוספת היא לשווק את העבודה שלך ישירות ללקוחות בפועל. צלמים מקצועיים הם יקרים למדי, כך שתוכלו למכור את השירותים שלכם כחלופה מוזלת לאנשים הזקוקים לתמונות ללימודים, חתונות, אתרים, בלוגים ואירועים אחרים. ככל שתצברו ניסיון רב יותר ולקוחות, תוכלו להעלות את שיעוריכם ולהגדיל את הכנסותיכם.

כתיבה

לכתיבה יש כל מיני אפשרויות. אתה יכול לעשות את זה כפרילנסר, להגיב למודעות ב- Craigslist, או להירשם לאתרים כמו Fiverr.com או PeoplePerHour.com שבהם אתה יכול להציע את השירותים שלך למגוון הצעות מחיר פתוחות. מירי, סופרת פרילנס מצליחה מאוד ששיתפה בעבר את סיפור ההצלחה שלה על מה שנדרש כדי לכתוב, היא כותבת: 

"הצלחה בכתיבה פרילנסרית היא במידה רבה אינדיבידואלית, ודורשת עבודה קשה. אבל אם אתה מוכן להתאמץ, רוב הסיכויים שתתוגמלו בקריירה מספקת."

אתה לא צריך להגביל את העבודה שלך למשימות כתיבה ישירות. אתה יכול גם לנסות לעשות זאת בעריכת עבודות כתיבה של אנשים אחרים, כמו גם בכתיבה של דיבוב. חשוב לדעת שיש כלים לכתיבה שיכולים לעזור.

עיצוב גרפי

אם אתה טוב בעיצוב גרפי, זו נישה שתוכל למלא. השב למודעות באתרים שונים, ואף תשקול להקים אתר משלך וללספק דוגמאות לעבודותיך. אתה יכול אפילו להתחיל באתר שנקרא 99Designs.com. הזמנתי עיצוב ולוגו דרך האתר שלהם, המעצבים מארצות הברית ומשאר העולם. בהחלט יש שוק לעיצוב גרפי, אם כי הוא תחרותי ביותר. ובכל זאת, אם יש לך כישרון אמיתי לזה, אתה יכול להתעלות מעל לתחרות ולעשות כסף בזה. מומלץ בהתחלה להציע מחירים נוחים יותר מהמתחרים ולהוסיף לאתר שלך את מגוון העבודות שלך. אתה יכול ללמוד ביוטיוב בחינם עיצוב גרפי.

יצירה ו/או עריכת סרטונים

אם אתה מבלה זמן רב ב- YouTube, Daily Motion, Vimeo או אתרי וידאו אחרים, אתה יכול להעריך שיש שוק שהולך וגדל לסרטונים. דניס צ׳רקוב הצליח להגיע ל300,000 עוקבים בערוץ היוטיוב בעזרת סרטונים ויראליים. עסקים רבים רואים בהם כעת צורך לקדם את המוצרים והשירותים שלהם, הן באתרים שלהם וגם באתרי הווידיאו עצמם כמו יוטיוב. אם יש לכם כושר ליצירת סרטונים או פשוט לערוך אותם, זה הזמן להפוך את התחביב הזה למקור הכנסה. ישנן דרכים שונות בהן תוכלו להרוויח כסף מביצוע פעולה זו, החל ביצירת סרטוני הדרכה לפרסומות לקידום עסקים. אם אתם עוסקים במוזיקה, תוכלו גם להתחיל ליצור סרטוני מוזיקה משלכם ולבנות ערוץ משלכם. אתה יכול להרוויח הכנסות מפרסום בסרטונים אלה באמצעות Google AdSense, וברגע שתקים ערוץ, ההכנסה יכולה להיות כמעט פאסיבית עם הזמן.

נגרות

יש בוודאי אפילו פחות נגרים בימינו מאשר אנשים שמתקנים מחשבים… אם יש לך סוג של כישורי נגרות שאתה יכול לבנות או לתקן רהיטים, אתה יכול לבנות עסק צדדי בתחום עם מעט מאוד תחרות. זה משתלם במיוחד אם יש לכם את היכולת לשחזר רהיטים עתיקים. זו מיומנות בפני עצמה, אך על ידי שחזור יצירה עתיקה נכונה, אתה יכול להגדיל את הערך שלה בצורה ניכרת. ישנם מעט מאד אנשים שיכולים לעשות זאת.

שופט ספורט

היית בורר בתיכון או במכללה, אך לא הצלחת למצוא מוצא מאז? אם לא, נסה להיות שופט. ישנם בתי ספר וליגות שתמיד נמצאים במצוד אחר שופטים מוסמכים. אם אתה רוצה להיכנס לאחת מתחומי הספורט, זו דרך להרוויח כסף על ספורט שיש לך יכולת וידע מעל הממוצע. הדבר הגדול בזה הוא שניתן להחיל אותו על כל ענף ספורט שאתה מתמחה בו. כדורגל, כדורסל, טניס, – כולם זקוקים לשופטים, אבל אין הרבה אנשים שמוכנים ומסוגלים לעשות זאת. זה אולי לא כמו לחזור לקבוצת הספורט הישנה שלך בתיכון, אבל זה סיכוי לקחת ענף ספורט אהוב ולהפוך אותו לתחביב המייצר כסף.

מכניקה אוטומטית

שמתם לב כמה יקר לתקן מכונית, אפילו עבור עבודת תיקונים פשוטה יחסית? הרבה אנשים שמים לב גם לזה. אם יש לך כישורי לתיקון מכוניות, ייתכן שתוכל לשחרר את המכונאי שבך בחצר האחורית, עבור כמה עבודות צדדיות תמורת תשלום לא קטן. אם אתה נוהג לעבוד ולשפר את המכונית משלך, אך ברשותך גם הכישורים והכלים לבצע תיקונים מסוימים עבור חברים, בני משפחה, שכנים ועמיתים לעבודה, אתה עלול בסופו של דבר למצוא את עצמך מקבל הרבה עסקים חוזרים רק מהפניות מפה לאוזן. אם תגדיל ראש ותקים בלוג בנושא או תתן למישהו אחר לעשות זאת עבורך הסיכוי שתמצא לקוחות גדל פי כמה וכמה.

כושר

אם אתה חובב כושר, אך תמיד עשית זאת אך ורק מסיבות אישיות, ייתכן שתוכל להתחיל להרוויח קצת כסף בזה. אולי הדרך הטובה ביותר היא להיות מאמן אישי או קבוצתי (מינוף של זמן). בחדר הכושר בכל רחבי הארץ יש מאמנים אישיים, בפארקים שונים תוכל להיות מאמן קבוצתי. אתה כנראה צריך לקבל הסמכה כמאמן אישי, ואולי אפילו צריך לקבל הסמכת מאמן מוסמך. התקנות משתנות בין המדינות, ובמדינות מסוימות הדרישות קלות במיוחד. אתה יכול להתחיל כמאמן בחדר כושר, אך ככל שתכיר טוב יותר את התחום יתכן שתצטרך לקחת לקוחות אישיים שישלמו יותר. גם פה תשקול ליצור בלוג בנושא.

מה עם Uber ?

אם אתה אוהב אנשים + לנהוג, תשקול לנסות הכנסה צדדית נהדרת כמו נסיעה עם Uber. אתה יכול לשבת ולהירגע במכוניתך ולהסיע אחרים תוך כדי קבלת שכר ולוחות זמנים משלך. בנוסף אתה תוכל להציע להם למלא שאלונים בזמן נסיעה וכך להוזיל להם את עלות הנסיעה, ואתה ? תקבל על השאלונים כסף מחברות המוכנות לשלם לך על כך 🙂

לשיחת ייעוץ  ללא עלות חייגו 0502277155 או השאירו פרטים

בהשראת דניס צ׳רקוב

מומחה קריאטיב ותוכן ויראלי

תוכן וקריינות – אריאל אהרוני

מומחה לשיווק | יועץ משכנתאות