אנליסטים מומחים בתחום המסחר בקריפטו מצאו כי, ארבע בורסאות הקריפטו הגדולים ביותר מאז 2018 Coinbase, Binance, Huobi ו- Bitfinex קיבלו השנה כ- 40% מכלל הביטקויין שלהם באמצעות מרכזות.עשר בורסות הקריפטו הבאות נאספו 36% בהיקף משולב של BTCs והשאירו חילופים קטנים יותר אחרים לחלוק את 24% הנותרים מנפח ההעברה.

עוד דווח כי למרות שכ- 96% מהסוחרים הקמעונאיים ביצעו את מרבית העסקאות, הסוחרים המקצועיים שלטו ברוב השוק . "סוחרים קמעונאיים, אותם אנו מקטלגים כמי שמפקידים ביטקוין בשווי של פחות מ -10,000 דולר בבורסות בכל פעם, נראה שהם הרוב הגדול, ומהווים 96% מכלל ההעברות שנשלחו לבורסות על בסיס שבועי ממוצע.

עם זאת, "סוחרים מקצועיים שולטים בנזילות השוק, ומהווים 85% מכלל שווי הדולר של שווי הביטקוין שנשלח לבורסות", צויין על פי הניתוח האנליטי. המסקנה היא כי היצע הביטקוין הופך אותו לדומה לזהב, ומעניק לו מעמד של נכס מקלט ויש המקנים אותו זהב דיגיטלי. אבל הזהב הדיגיטלי הזה נתמך על ידי שוק סחר פעיל למי שמעדיף לקנות ולמכור לעתים קרובות. 3.5 מיליון הביטקוין המשמש לסחר מספק את השוק, ובאינטראקציה עם רמת הביקוש קובעים את המחיר.  

כיום בערך 60% מהביטקוין שאינו אבוד מוחזק על ידי שירות משמורת מורשה של ספק שירותי נכסים וירטואליים. מרבית חילופי הקריפטו נמנים תחת קטגוריה זו. "כפי שאנחנו יכולים לראות, מניה זו עלתה בהתמדה לאורך זמן, ומשקפת את הצמיחה של עסקי מטבעות הקריפטו ככל שביטקויין נהפכה יותר לנחלת הכלל. אחת השיטות הבולטות בתחום זה הינה VASP הדומיננטיות של שיטה זו באה לידי ביטוי בכך שגם האנשים שפחות אהבו שיטה זו בתחילת הדרך בסופו של דבר עברו אליה.