"לקיחת משכנתה ללא יועץ משכנתאות פרטי, זה כמו ללכת לבית משפט ללא עורך דין"

למה לא לקחת משכנתא ישירות מהבנק

לרובנו המשכנתא היא ההלוואה\השקעה הגדולה והחשובה בחיינו. בנק, כגוף מסחרי וריווחי לכל דבר המעוניין למקסם את רווחיו על ידי מכירת הכסף בסכום כמה שיותר גבוה (ריבית גבוהה) חשוב לדעת כי היועץ אשר מלווה אתכם מטעם הבנק בעל אינטרס ויש לו יעדים להגדלת רווחי הבנק. לכן, אי לקיחת ייעוץ מיועץ משכנתאות חוץ בנקאי מסכנת אותך בלקיחת משכנתא בתנאים משמעותית פחות טובים.

הבדלים בין יועץ משכנתאות חוץ בנקאי ליועץ משכנתאות בנקאי 

אינטרס כספי

בראש ובראשונה האינטרס של יועץ בנקאי – רווח הבנק. 

האינטרס של יועץ אישי – אתם, והחיסכון שלכם.

זמינות

לקיחת המשכנתא כרוכה בבירוקרטיה רבה ובליווי צמוד ואין באפשרות הבנקים לתת לך ליווי אישי. (כולנו מכירים את שעות הפעילות) יועץ משכנתאות פרטי לרוב זמין לך משמעותית יותר לאורך כל שעות היום.

ניהול משאו מתן איכותי מול מספר רב של גורמים

אחד היתרונות הבולטים ביעוץ פרטי הוא היכולת לנהל משאו מתן עבורכם מול מספר בנקים וגופים חוץ בנקאיים שונים בצורה מהירה ויעילה מה שחוסך לכם זמן, מאמץ, אנרגיה וכסף.

כל השירותים תחת קורת גג אחת 

לקיחת המשכנתא כרוכה בעוד מספר דברים שלא נוטים לדבר עליהם כגון ביטוחים, נתוני אשראי (BDI) ועוד. כאשר כל הפעולות הללו נמצאות תחת קורת גג אחת, הסיכוי להשיג תוצאה טובה לגובה ההחזר החודשי שלכם גבוה יותר.

אכן את כל המסמכים הנלווים

אף מלווה משכנתה (בנק) לא ייקח אותך כלקוח אלא אם כן תוכל להוכיח מי אתה, לכן וודא שיש לך דרכון מעודכן ושהכתובת ברישיון הנהיגה שלכם נכונה. מסמכים אחרים שתצטרך לספק כוללים מכתב אחרון מהבנק שלך. עובדים שכירים יצטרכו גם לקבל את דפי הבנק ואת תלושי המשכורת שלהם בשלושת החודשים האחרונים. אם במידה ותקבל הכנסה אחרת, כגון : גמלת ילדים, תצטרך גם מסמכים כדי להוכיח זאת.

איסוף הכנסות לעצמאים

עובדים עצמאיים מלחיצים את המלווים וחייבים לספק עדות רבה יותר לרווחיהם מאשר אלה עם משרות כשכירים כתוצאה מכך, אם אתה עצמאי, תזדקק להראות הכנסות מהשנתיים-שלוש האחרונות, או לחשבונות המלאים שלך במשך השנתיים-שלוש האחרונות.

עלייך לדעת מראש את סוג המשכנתא שתרצה לקחת

משכנתה מגיעה בכל הצורות והגדלים. לכן אתה צריך להחליט אם אתה רוצה אבטחה של תעריף קבוע, למשל – אבל זה גם יקבע אותך לתנאים מסויימים. מלווים למשכנתאות ישאפו לעליית ריבית פוטנציאלית בעת בדיקת האפשרות שלך, אך אם יש לך חששות חשוב שתדע כי אולי לא תוכל לנהל את עליית ההחזרים ולכן עסקה בריבית קבועה היא האפשרות הבטוחה יותר.

השתמש ביועץ

לאחר שהחלטת איזה סוג משכנתה אתה רוצה, השלב הבא הוא לוודא שאתה מקבל את העסקה הטובה ביותר עבורך. אחרי הכל, מציאת העסקה הזולה ביותר יכולה לחסוך לך עשרות אלפי שקלים, אם לא מאות אלפי שקלים לטווח של 25 שנה. עם זאת, הגיוני גם לבדוק עם היועץ הפרטי שלך מכיוון שהם יכולים להציע כמה עסקאות שאינן זמינות עבורך ישירות מהבנק. היועץ האישי שלך יסייע לכם למצוא את המשכנתא הנכונה, ויאפשר לכם שקט נפשי שעשיתם את הבחירה הנכונה לנסיבות הספציפיות שלכם.

אל תשנה את ההחלטה שלך

לאחר שהתחלת את בקשת המשכנתא שלך, אל תתחיל לשחק איתה על ידי החלפת נתונים (לדוגמה, אם תחליט שאתה רוצה ללוות יותר כסף) מכיוון שזה יכול לגרום להפסקות. לא רק שהמלווה יכול לסרב לתת לך את הכסף הנוסף, בנוסף הוא עשוי להחליט שהוא כבר לא מוכן להלוות לך בגלל חוסר יציבות.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא תהחייבות לחץ כאן

תוכן קריינות – אריאל אהרוני, נתנאל גמליאל

יועצי משכנתאות