הקורונה הכניסה אתכם לבהלה כלכלית? 

במידה ויש לכם נכס קיים, קחו נשימה ותוכלו לנצל את המצב אפילו לטובתכם. אספנו בשבילכם מספר טיפים יעילים ומועילים. כידוע, המצב הקיים כרגע במשק לא דומה לשום דבר אחר שנתקלנו בו בעשורים האחרונים, לא למצבים של מבצעים צבאיים, מלחמה או משברים אחרים בכלכלה העולמית. בשונה ממקרים אחרים, ההשפעה של וירוס הקורונה משפיעה מיידית על הכיס שלנו. ולכן, יש צורך הכרחי להתנהל פיננסית נכונה עד יעבור זעם. הבנקים, יחד עם הממשלה הביאו הקלות שיכולות לעזור לנו מאוד בתקופה זו ואפרט אותם בהמשך. בישראל כמו בישראל מי שיש בידיו נכס יכול לעבור תקופה זו יותר בקלות.

לתיאום שיחת או פגישת ייעוץ ללא עלות חייגו השאירו פרטים

ריבית בנק ישראל ירדה לשפל של 0.1%

בצעד מפתיע, למרות המשבר הפוקד את העולם החליטו הממשלה ונגיד בנק ישראל פרופסור אמיר ירון להוריד את הריבית לשפל היסטורי של 0.1%.

מה זה אומר ואיך זה משפיע עלינו?

א. ריבית הפריים תרד ב 0.15% דבר המשפיע ישירות על ההחזרים החודשיים שלכם ועל גובה הריבית אותה תשלמו בלקיחת משכנתא.

ב. כל שאר ההלוואות שלכם מורכבות מריבית הפריים וגם שם תרגישו את ההבדל.

שימו לב! מועד ההחלטה הבאה על שינוי הריבית הוא ב 25.5.20 לכן יש לנצל אל החלון הזדמנויות שנוצר.

דחיית תשלומי המשכנתא

הבנקים פרסמו ואישרו לכל מי שחפץ בכך לבצע דחיית תשלומי משכנתא לשלושה חודשים ללא כל הצגת סיבה מיוחדת. כמובן שפתרון זה הוא לא הכרחי למי שאינו זקוק לכך. כמובן שיש להיוועץ על כך עם יועץ פרטי.

שעבוד נכס קיים עד 70%

באופן מפתיע, למרות המשבר הכלכלי בנק ישראל יצא בהוראה לאפשר מימון על בסיס נכס קיים עד כ 70% ולא עד 50% אחוז מה שהיה נהוג עד היום. מהלך כזה בהחלט יכול להציל משפחות בעלות הוצאות חודשיות כבדות או סתם לאנשים המעוניינים לקנות כסף מהבנק במחיר משמעותית זול ביותר.

מה ניתן לעשות ?

איחוד הלוואות

לרובנו יש הלוואות נוספות מחוץ למשכנתא המכבידות לנו על ההחזרים החודשיים יתומחרו לנו בריבית גבוהה באופן יחסי למשכנתא. ניתן לאחד את ההלוואות ולקחת אותם על בסיס הנכס, דבר שעשוי לחתוך לך את ההחזר החודשי ולהוריד לך את הריביות באופן משמעותי.

בהחלט מדובר על הזדמנות שלא תחזור. 

לקיחת הלוואה על בסיס הנכס

כל אדם שצריך לקחת הלוואה יכול לעשות זאת על בסיס נכס קיים ובכך "לרכוש" את כספו כמעט ללא עלות. מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות חיצוני אשר ילווה אתכם בהליך ותחסוך לכם כסף רב בהליך. הריביות המצויות היום במשק הם הנמוכות ביותר, כרגע אין שום שינוי בגובה הריבית ולכן זה בהחלט הזמן לעשות מהלכים מהסוג הזה ולדחוף לקבלת אישורים מהבנקים, כי לא ניתן לצפות מה יהיו השינויים העתידיים בעקבות המצב. בכל סערה כלכלית כזו יש מי שנכנס לפאניקה יבצע מהלכים לא נכונים או לא יבצע פעולות כלל ויקח לו זמן ארוך יותר להתאושש מהמשבר. ויש מי שיהיה דינאמי ויידע להגיב למצב ואף לנצל אותו לטובתו וצרכיו האיישים. אתם כבר יודעים איפה להיות. בהצלחה.

*כל הנאמר בכתבה בגדר המלצה ולכן כדאי להיוועץ עם יועץ משכנתאות מוסמך בתחום.

לתיאום שיחת או פגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

תוכן – נתנאל גמליאל ואריאל אהרוני

יועצי משכנתאות